چاپ خبر
جوانه ها دوشنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
اکران رستم و سهراب پس از مدت‌ها انتظار
رستم و سهراب از ۱۷ دی به صورت آزاد اکران می‌شود. این انیمیشن به کارگردانی کیانوش دالوند و تهیه‌کنندگی داریوش دالوند و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، داستان رستم و سهراب اساطیر شاهنامه است. این انیمیشن دو سال است که آماده اکران است، اما هر بار به دلیلی موفق به اکران نشد.

رستم و سهراب تا امروز در جشنواره‌ها و بازارهای معتبری ازجمله بازار فیلم جشنواره فیلم کن، هفته فیلم‌های ایرانی ایتالیا (رم)، لهستان، انگلیس، آلمان شرکت کرده است. همچنین در روسیه (مسکو) به مدت سه هفته در ۵۰ سینما اکران شد. رستم و سهراب مورد تایید شرکت‌های انیمیشن سازی بزرگ واقع شده است و روزنامه وریته و انیمیشن مگزین تبحر ایرانیان را در ساخت و پرداخت این انیمیشن ستودند.

لوازم التحریر رستم و سهراب همزمان با شروع مدارس در تهران و شهرستان‌ها توزیع شد و مورد استقبال عمومی قرار گرفت. همچنین عروسک‌های رستم، سهراب و تهمینه نیزبه تازگی وارد بازار شده‌اند.

برادران دالوند امید دارند تا در روزهایی که کودکانمان به سمت انیمیشن‌های خارجی گرایش کرده‌اند و علاقه‌شان به بن تنها و بت‌ها بیشتر می‌شود، با اکران رستم و سهراب بتوانند کودکان ایرانی را با اسطوره‌های میهنشان نزدیک‌تر و آشنا‌تر کنند.
پخش رستم و سهراب با بامداد فیلم است.
انتهای پیام/.